Wybór typu projektu naszego domu jest kwestią indywidualną.

21 sierpnia, 2021 0 przez admin

Budowanie własnego domu to inwestycja, jakiej plan powinniśmy przemyśleć z dużą dokładnością. Punktem, który bierzemy pod uwagę na początku jest projekt domu – stajemy wówczas przed wyborem, czy postawić na prywatny projekt , który będzie dostosowany do naszych wymagań czy zdecydować się na projekt dostępny z bazy. Oba rozwiązania pociągają za sobą zalety oraz wady. Artykuł został przygotowany przy współpracy z architektlodz.pl.

Dużą zaletą gotowych projektów stworzonych przez wcześniej wybrane przez nas biuro architektoniczne jest na pewno krótki czas realizacji. Parę dni od jego zamówienia projekt jest przygotowany i możemy przystąpić do przygotowania pozostałych dokumentów. Wykańczając dom możemy w tym wypadku skorzystać z różnych aranżacji, które najczęściej przedstawiają wizualizację domu a także wnętrz projektów gotowych. Plusem tego rozwiązania jest możliwość wyboru jednego z ukazywanych wariantów, tego, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Zaleta, która w wielu przypadkach przemawia za wyborem gotowego projektu to też wielokrotnie mniejsza kwota niżeli projektu na zamówienie.

Projekt indywidualny od początku jest przygotowywany pod daną działkę a do tego spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Finalnie dom będzie oryginalny, jedyny w swoim rodzaju a także zbudowany z pełną kontrolą ze strony inwestora. Rozwiązanie jednak niesie ze sobą dużo wyższe koszty oraz znacznie dłuższy proces projektowania. Wybór rodzaju projektu naszego domu jest kwestią indywidualną jak również zależy od bardzo wielu czynników. Przedstawione opcje wiążą się z plusami oraz minusami, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy przemyśleć oba rozwiązania.