Opony mt nadają się do jazdy w wyjątkowo wymagających warunkach

13 września, 2021 0 przez admin

Czym są opony at? Skrót at wywodzi się od pełnej nazwy all terrain. Opony te są uniwersalnymi oponami terenowymi. Uniwersalne opony terenowe przeznaczone są zarówno do jazdy w terenie, jak i po normalnych drogach. Dlatego, iż mają trochę łagodniejszy niżeli w oponach MT bieżnik, są cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, a także sam komfort.

Fachowo wybrane opony at są jedną z lepszych decyzji, jeśli chodzi o poruszanie się zarówno po zwykłych drogach, jak i poruszanie się w terenie. Opony all terrain sprawdzą się dobrze na śniegu jak i na powierzchni piaszczystej. Opony terenowe zapewniają swoim użytkownikom dużą nośność i wytrzymałość. Całkiem dobrze poradzą sobie też w niewielkim błocie. Zalecane są one dla tych kierowców, których jazda kalkuluje się jako mniej więcej pięćdziesiąt procent poruszania się po drodze oraz 50% poruszania się w terenie. Opony 4×4 Jakie opony 4×4 powinniśmy zakupić do naszego auta? Znane są nam 3 odmienne typy, jeśli mówimy o oponach cztery na cztery. Jednym z nich są właśnie wspomniane wcześniej opony all terrain. Kolejne dwa rodzaje to opony highway terrain a także mud terrain. Opony mud terrain czyli opony mt są oponami terenowymi. Wyróżniają się m.in. szerokimi klockami bieżnika i dużą ilością nacięć na bieżniku.

Opony mt nadają się do jazdy w szczególnie trudnych warunkach terenowych. Ich wadą jest natomiast dużo mniejsza wydajność na szosie. Zaś opony htprzeznaczone są do jazdy po autostradach czy też ulicach. Jeśli chodzi o zachowanie tych opon na szosie, to patrząc na trzymanie się drogi, przyczepnośćczy hamowanie zachowują się jak normalne opony. Odróżnia je między innymi stosunkowo płytki bieżnik jak również elastyczne boki.